Locuri de muncă

Succesul Asociaţiei AIST este rezultatul eforturilor conjugate ale echipei noastre. Am parcurs împreună etape de dezvoltare naturală, am crescut treptat şi ne-am extins activităţile punând în valoare pregătirea profesională şi calităţile umane ale fiecărui membru. Înainte ca cineva să lucreze pentru AIST, este nevoie să demonstreze fie un potenţial deosebit care se poate cultiva împreună, fie performanţe certe în activităţi similare celor pe care doreşte să le deruleze alături de noi. Suntem o adevărată familie, iar relaţiile interpersonale sunt foarte importante în coeziunea echipei noastre. Spiritul de echipă este esenţial, căci nouă ne place să avem alături colegi foarte buni în ceea ce fac, oameni împreună cu care putem evolua profesional şi personal.

 Dacă…

  •         doreşti să te implici în susţinerea comunităţii prin educaţie
  •         relaţionezi excepţional cu cei din jur, mai ales cu copiii şi tinerii
  •         eşti preocupat de dezvoltarea profesională şi eşti deschis spre inovare
  •         înţelegi valoarea educaţiei nonformale în raport cu educaţia formală
  •         stăpâneşti cel puţin o limbă străină şi agreezi mediile multiculturale
  •         ești o persoană empatică, spontană şi creativă   

 … ai putea face parte din echipa noastră.

 Primul pas este să ne trimiteţi un CV şi o scrisoare de intenţie la adresa de e-mail office2@AISTschool.ro prin care să vă exprimaţi dorinţa de a face parte din echipa noastră, subliniind atuurile de care dispuneţi şi care ar aduce un plus de valoare asociaţiei noastre. Vă vom contacta pentru a stabili o primă întâlnire spre a ne cunoaşte, urmând să găsim oportunităţile de colaborare şi punctele convergente împreună.